Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować kolejną alternatywę dla produktów granitowych. Tym razem będą to blaty o wykończeniu naturalnym, które prezentują się naprawdę rewelacyjnie, a w niczym nie ustępują tym wycinanym. Jest to po prostu odmienna stylistyka, która znajduje wielu zwolenników, tak samo jak blaty cięte o eleganckim i stylowym wyglądzie.

Blaty o wykończeniu naturalnym wspaniale sprawdzą się w wystroju tradycyjnym, z drewnianą podłogą lub ścianami, lecz także we wszystkich tych pomieszczeniach, w których dominuje gustowny brąz oraz ozdobne drewniane meble. Dzięki takiemu wykorzystaniu granitu, zaimplementujemy do swojego mieszkania naturalny wygląd, który będzie prezentował się wręcz oszałamiająco w pewnych połączeniach. Pokażemy parę przykładów zastosowanych blatów w prawdziwych kuchniach. Pierwszy z nich prezentuje się następująco:

Kuchnia z dwoma widocznymi blatami z granitu o nieco poszarpanych krawędziach nadaje jej pięknego i dostojnego wyglądu. Elementy drewniane idealnie komponują się z tylko pozornie surową teksturą. Tak naprawdę dodaje ona całej kompozycji fantastycznie spójnej i naturalnej aparycji. Jak widzimy na zdjęciu, w takim połączeniu, gra świateł pozwala na wydobycie kolejnym walorów. Zarówno drewno jak i granit przepięknie lśnią przy odpowiednim oświetleniu, co wywołuje jeszcze lepsze wrażenie.

Tutaj widzimy delikatnie poszarpany blat zastosowany w łazience. Wspaniale prezentuje się połączeniu z ceglaną ścianą oraz kontrastuje z jej teksturą, nadając jej klasycznego, a zarazem minimalistycznego wyglądu. Dodatkową zaletą takiego blatu, umiejscowionego w łazience, jest niezwykła łatwość w jego czyszczeniu. Na pewno każda Pani zgodzi się z tym, że pośpieszne nakładanie makijażu potrafi narobić sporo bałaganu, a sprzątanie go zajmuje nieco czasu. Dzięki wyjątkowej teksturze granitu, sprzątanie ograniczy się do przetarcia blatu.

Trzecie zdjęcie ukazuje szary granit w całej swej okazałości. Dumny, dystyngowany i solidny blat zapewnia absolutną stabilność i odporność na wszelkie kuchenne czynności. Jego prezencja przywodzi na myśl antyczne hale, a wykorzystanie go także na części naściennej daje kompletne uzupełnienie tej części pomieszczenia. Jest to wyjątkowa koncepcja pozwalająca na zaadaptowanie najbardziej charakterystycznego elementu stylu kuchni do całości wnętrza, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej cieszyć się z wspaniałego widoku.

Macie jakieś pomysły na podobne wystroje? :)

*Zdjęcią pochodzą ze stron graniteindenver.com oraz houzz.com